Cím: 8542 Vaszar, Fő utca 9. Tel/Fax: 06-89/355-010 E-mail: vaszar@papaitk.hu OM azonosító: 37100

Ihász Gábor Általános Iskola

Iskolánkban ezen a héten a főszerepet a mese kapta.
Szeretettel hívtuk és láttuk vendégül a takácsi óvodásokat egy mesefoglalkozásra, melyen Zsédenyi Anna tanárnő varázsolta el a kisgyermekeket. Kis vendégeink egy rövid időre még az iskolapadba is beülhettek és megmutathatták, milyen ügyesen számolnak, mondókáznak. A vaszari óvodások a jövő héten látogatnak el hozzánk mesét hallgatni, őket is nagy-nagy szeretettel várjuk! Csütörtökön mesemondó versenyre hívtuk iskolánk diákjait. Nagy örömünkre Zsédenyi Anna tanárnő elfogadta felkérésünket és zsűritagként szívesen hallgatta meg a diákok élvezetes mesemondását, az értékelésnél pedig hasznos tanácsokkal látta el őket. A zsűri munkáját véleményével felső tagozatos diákunk, Bekes Dóra is segítette, aki maga is tehetséges mesemondó. A mesék sorrendjét Papp Lara és Papp Dorina tanulóink ismertették a közönséggel. A zsűri elnöke, Horváthné Kutasi Krisztina megdicsért minden versenyző kisgyermeket. Megköszönte a verseny létrejöttét segítő kollégák, valamint a szülők felkészítő munkáját és jelenlétét. E helyen is tisztelettel köszönjük Hegyi Beatrix alsó tagozatos munkaközösségvezető kolléganőnk kiváló szervező munkáját!
A verseny eredménye:
1-2. osztályosok:
1. Papp Zselyke Lia 2. o.
2. Rácz Auróra 1. o.
3. Balassa Benedek 1. o.
3-4. osztályosok:
1. Luksa Dániel 4. o.
2. Kiss-Gönczy Viola 4. o.
3. Raschek Anna 3. o.
Külön kiemeljük Istenes Dóra 4. osztályos tanulónkat, aki teljesen újszerű mesemondásával nemcsak a gyerekeket, de a zsűrit is elkápráztatta, így Zsédenyi Anna tanárnő meghívta egyik mesefoglalkozására, hogy ott is varázsolja el az érdeklődő gyerekeket.
Szívből
gratulálunk
 
mindenkinek!