Cím: 8542 Vaszar, Fő utca 9. Tel/Fax: 06-89/355-010 E-mail: vaszar@papaitk.hu OM azonosító: 37100

Ihász Gábor Általános Iskola

Az Agrárminisztérium, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkársága és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület együttműködésével valósul meg az Európai Mézes Reggeli Program, melyhez iskolánk is nagy örömmel csatlakozik minden évben. A kezdeményezés célja a méhek és az egészséges életmód népszerűsítése, a helyben termelt élelmiszerek megismertetése, figyelemfelhívás a reggeli fontosságára és az egészséges táplálkozásra, továbbá annak hangsúlyozása, hogy a méhek munkája jelentősen hozzájárul a környezetvédelemhez és a biológiai környezet változatosságához.
Tanulóink a mai napon tízóraira finom mézes-vajas kenyeret fogyasztottak, hozzá meleg teát ittak, ajándékként kis zacskós mézet kaptak, melyet haza is vihetnek. A hét folyamán minden osztály megtekintett egy-egy kisfilmet, melyet pedagógusaik az Országos Magyar Méhészeti Egyesület honlapjáról választottak. Ezúton is tisztelettel köszönjük a lehetőséget és a finom mézet! #omme