Cím: 8542 Vaszar, Fő utca 9. Tel/Fax: 06-89/355-010 E-mail: vaszar@papaitk.hu OM azonosító: 37100

Ihász Gábor Általános Iskola

2023. január 12-én Ihász Gáborra, a nyelvészre, paptanárra, iskolánk névadójára emlékeztünk, aki 1804. január 12-én született községünkben. Nevét 1994. január 6-án vette fel a vaszari iskola. Életútját röviden, elsősorban nyelvművelő tevékenysége tükrében idézték fel iskolánk 4. osztályos tanulói. Felkészítőjük Enyingi Szabolcsné tanítónő volt. Ezúton is köszönjük a méltó megemlékezést!
Ezen a napon avattuk fel első osztályos tanulóinkat is. A nyolcadikosok ünnepélyes keretek között felkötötték az iskolakendőt, majd a fogadalomtétel következett. Ebben elsőseink vállalták, hogy megőrzik iskolánk jó hírnevét, kedves és barátságos diákok lesznek, olyanok, akikre méltán lehetnek büszkék tudásuk alapján tanáraik, szüleik és barátaik.
Anyanyelvünket nem csak a helyes és szép beszéddel tudjuk ápolni és gondozni, hanem írásunkkal is. Ebben a tanévben is megrendeztük intézményünkben a hagyományos helyesírási és szépíró versenyt.
Gratulálunk a helyezetteknek!